Aj žena v domácnosti môže zarábať

Moja sestra má bábätko. Nič výnimočné, no jej z toho vyplynulo niekoľko vecí. Po prvé, trávi väčšinu času doma. Samozrejme, nejde o voľno, ale o čas strávený starostlivosťou o dieťa a domácnosť. Po druhé, aj keď dostáva od štátu materský príspevok, je to suma, ktorá primerane nenahradí chýbajúci zárobok. Po tretie, aj napriek kolobehu udalostí sa postupne doma začala nudiť. A keďže má veľa dobrých nápadov a veľa energie, tak sa dala na podnikanie z domu – v malom.

Práve vyššie spomenuté dôvody, sú najčastejšími príčinami, že sa žena rozhodne ponúknuť mikroslužby. Práca z pohodlia domova, ktorá je časovo flexibilná, sú benefity vhodné pre každú ženu na materskej. A potom už naozaj stačí len chuť, kreatívny duch a pripojenie na internet, lebo možnosti privyrobenia si sú široké.

Ak nechcete nič vyrábať alebo ponúkať službu ako napríklad grafický dizajn, tak môžete na rôzne ponuky reagovať. Pre mamičky na materskej dovolenke môže byť zaujímavé napríklad podnikanie s kozmetikou a výživovými doplnkami, skladanie hračiek alebo prepisovanie textov. Netreba zabúdať aj na šancu, že po skončení materskej dovolenky sa takáto práca môže stať vaším budúcim zamestnaním, tentoraz už vo veľkom.

 

FOTO: Monkey Business / Dollar Photo Club